16 Mar Brak komentarzy admin usługi księgowe

Rozliczanie podatku VAT

SUBKONTO biuro rachunkowe rzeszówKażdy podatnik VAT jest w obowiązku prowadzenia rozliczeń, co dla wielu osób może być trudne i uciążliwe. Biuro Rachunkowe Subkonto zajmuje się kompleksową obsługą tak osób fizycznych jak i firm, dlatego wszelkie deklaracje i prowadzenie ewidencji wykonuje za Ciebie. Ministerstwo Finansów planuje dodatkowo uprościć procedurę rozliczeń i wprowadzić ryczałtowy system opodatkowania, czyli ryczałt kwotowy i procentowy w zależności od obrotu. Takie rozwiązanie jest przewidziane dla podatników, których roczne dochody nie przekraczają 150 tysięcy złotych. Według danych statystycznych takich podatników jest aż 51%, ale mimo ich liczby generowany łączny obrót to jedynie 0,84%.

Inną rozważaną zmianą jest podniesienie progu, któremu mają podlegać podatnicy ze 150 tysięcy do 200 tysięcy złotych. Mimo podwyższonego limitu nadal podatnicy będą mogli skorzystać z ryczałtowanej, czyli uproszczonej formy opłacania VAT-u. Według ministra finansów Pawła Szałamachy uwolniłyby tysiące podatników od wszelkich administracyjnych formalności, dzięki czemu administracja podatkowa mogłaby skupić się na przedsiębiorcach, którzy generują wyższy obrót roczny.

Zmiany te będą wprowadzone w momencie zaakceptowania przez Komisję Europejską, gdyż wymagane jest uzyskanie uchylenia ogólnie przyjętych zasad VAT. Resort finansów informuje, że kraje będące w Unii Europejskiej uzyskać takie odstępstwo od stosowanych reguł, dlatego Ministerstwo Finansów będzie chciało wprowadzić w życie ów nowelizację w najbliższym czasie.

Obsługa i prowadzenie rozliczeń

W obecnej formie rozliczeń jak i w przyszłej pomoc oferuje Biuro Rachunkowe z Rzeszowa – Subkonto. Poprowadzimy Cię przez wszystkie administracyjne procedury i pomożemy w uzupełnianiu ewidencji podatkowych i nie tylko. W naszej ofercie znajdziesz bowiem szereg innych elementów, którymi się zajmujemy na co dzień. Skontaktuj się z nami i poznaj bliżej zakres naszej działalności, a gwarantujemy, że poprowadzimy Ciebie i Twoją firmę według najbardziej aktualnych wytycznych.